Preorder
Drop Siła Robocza - Kamień Drop Siła Robocza - Kamień Drop Siła Robocza - Kamień Drop Siła Robocza - Kamień

Czym jest Odzież Robocza?

Odzież Robocza to ubrania dla osób pracujących w domu i poza nim. Sprawdzą się niezależnie od tego, czy na co dzień dźwigasz ciężary, pielisz grządki – czy stukasz w klawiaturę. Są produkowane w Polsce, w niewielkiej ilości przez Grupę Roboczą. W ramach pierwszej edycji Odzieży powstały dresy dla Minimum Viable Utopia.

Dlaczego tematem przewodnim dropu Nº2 jest Praca?

Przygotowane przez Dawida i Maję nadruki oraz towarzyszące im krótkie teksty dotyczą pracy i post-pracy. Współczesny Syzyf jest uwięziony w niekończącym się cyklu wykonywania zadań, które często nie mają większego sensu. Takie są wymagania rynku – zachowanie ciągłości pracy i produkcji jest podstawowym warunkiem przetrwania.

Syzyf realizuje swoje marzenia po godzinach, poświęcając im czas odpoczynku. W rezultacie pracuje bez przerwy. Ma nadzieję, że kiedyś uda mu się przekuć pasje w codzienną pracę i odzyskać czas wolny. Jednak toczony przez niego kamień innych zadań jest tak wielki i ciężki, że zmiana może nigdy nie nadejść.

Dlatego marzy o nadejściu ery post-pracy, w której będzie mógł się poświęcić temu, co daje mu satysfakcję i jest dla niego naprawdę istotne.

Kawałek tego Syzyfa jest w nas wszystkich – zmęczonej SILE ROBOCZEJ tego świata, która jak nikt inny zasługuje na docenienie i odpoczynek.

Po co to robimy?

Przede wszystkim dlatego, że lubimy razem robić rzeczy. Poza tym, jako Grupa Robocza co roku organizujemy projektowe Wyprawy Robocze, bierzemy udział w wielu wydarzeniach dotyczących nowych technologii i organizujemy własne (np. Eden: Learning Garden). Kupując koszulkę, bluzę czy longsleeve, dajesz nam znak, że to co robimy jest fajne i że spodobał ci się nasz projekt. Przy okazji pomagasz nam działać dalej.

Kto przygotował DROP Nº2?

  • Maja Starakiewicz [dyrekcja artystyczna / ilustracje / projektowanie] 🔗WWW
  • Dawid Prząda [dyrekcja artystyczna / projektowanie / logistyka] 🔗WWW
  • Łukasz Podolak [animacje i inne muwmenty] 🔗WWW
  • Cezary Stępkowski [programowanie] 🔗WWW
  • Piotrek Dziadowicz [projektowanie, teksty i dźwięki] 🔗WWW
  • Katarzyna Janota [teksty] 🔗WWW
  • Kuba Kulesza [teksty] 🔗WWW
  • Wro Wrzesińska [3D] 🔗WWW
  • Katarzyna Klebert [foto]

Koszyk